HolidayPark Kováčová – Tip na výlet – Holidaypark Kováčová

HolidayPark Kováčová – Tip na výlet

Možno vás prekvapí nový HolidayPark Kováčová, ktorý vznikol na mieste pôvodného termálneho kúpaliska. Pre celé rodiny s deťmi aj najstaršími tak ponúka vynovené kúpalisko s termálnou liečivou vodou aj 9 bazénov, množstvo zábavy, cvičenia, oddychu aj animačné programy pre deti.

Voda v HolidayParku pochádza z vrtu s teplotou 48,5°C, je termálna, hypotonická, minerálna, síranovo-hydrouhličitanová, vápenato-horečnatá. Presne takúto vodu využívajú aj miestne Kúpele Kováčová či Národné rehabilitačné centrum, ktoré sa tu nachádzajú.

Kúpalisko svojou návštevnosťou patrí k najpopulárnejším – len v r. 1997, ešte pred rekonštrukciou si sem prišlo oddýchnuť neuveriteľných 120 000 ľudí. Postavené bolo ešte v r. 1969 a vynovené v r. 2013.

Pri vstupe do HolidayParku budete informovaný o konkrétnom dennom programe a animáciách pre deti. Zvyčajne sa realizujú vo vonkajších priestoroch, ak je škaredé počasie, presúvajú sa animátori a animátorky dnu. Očakávajte bazénové párty, diskotéky, vodné bláznenie, aquagym, vodné súťaže, hry a rozcvičky aj s maskotom Káčerom Kováčom, tematické eventy, animačné programy. Plánovaný program sledujte na stránkach HolidayPark-u.

Bazény bývajú aj priestorom pre výcviky pre deti v školách a škôlkach s tým, že si odborných lektorov a lektorky zabezpečujú školy samé alebo ich HolidayPark sám odporučí. Deti vítajú aj v rámci školských táborov či výletov. Od septembra sú poskytnuté aj detské plavecké tréningy – 2x do týždňa (pre deti od 5 rokov). V ponuke tiež nájdete masáže, cvičenie vo vode a ďalšie.

Na nezastavanej plocha sa nachádzajú dve volejbalové ihriská, prírodný Fitpark. K dispozícii sú aj trampolíny, detské ihrisko. Na občerstvenie tu máte k dispozícii rýchloobslužnú reštauráciu, bufety, ďalej šatne, moderné sociálne zariadenia, prezliekarne a sprchy.

Bazény:

Vonkajší sedací bazén: teplota vody 38°C, termálna minerálna voda s liečebnými účinkami, odporúčaná dĺžka pobytu 20 min, celoročná prevádzka

Vonkajší regeneračný bazén: teplota vody 32°C, 120 cm hĺbka, celoročná prevádzka 

Vonkajší plavecký bazén: teplota vody 26°C, v prevádzke máj-október, 120 cm hĺbka, vodný chrlič, lehátka

Vonkajší rekreačný bazén: teplota vody 33°C, najväčšia vodná plocha v areáli, šmýkačka pre deti, hĺbka sa zvyšuje od 40 cm do 140 cm, vodné loptové hry

Vonkajšie detské bazény

Vnútorný relaxačný bazén: teplota vody 32°C, masážne prvky ako vodný chrlič, hydromasážne trysky, dnový vzduchový gejzír, hojdací záliv, vodné bublinkové lehátka atď, 120 cm hĺbka, celoročná prevádzka 

Vnútorný Whirlpool bazén: teplota vody 36°C, 120 cm hĺbka, celoročná prevádzka

Vnútorný detský bazén: teplota vody 32°C, 10-30 cm hĺbka, antikorový, šmýkačka a veselý slon šmýkačka

Tobogan – má 60 metrov, nástup aj dopad má vo vnútornej časti HolidayPark-u.

Prístup: Obec Kováčová je dobre prístupná – nachádza sa medzi mestami Zvolen a Banská Bystrica. Po rýchlostnej ceste R1 odbočíte na Kováčovú. Parkovanie je možné priamo pri areáli a je bezplatné.

https://najmama.aktuality.sk/tipy-na-vylet/anNS0oEBRR9SOVSKQE4O/holidaypark-kovacova/


 
What's your reaction?
0Cool0Bad0Lol0Sad

Leave a comment