Kurzy plávania pre bábätká – Holidaypark Kováčová

Ak sa človek naučí plávať v skorom veku, voda mu bude ako domovom. V Holidayparku ponúkame aj plávanie bábätiek. Ak chcete spraviť niečo pre zdravie a posilniť imunitu i radosť svojich detí, sme tu pre vás. Plávanie je určené pre bábätká od 4 mesiacov do 3 rokov.

Plávanie bábätiek

Učiť deti plávať dokáže zabezpečiť správny psychomotorický vývoj detí. Deti odhodia strach a získajú cit pre vodu. Vďaka tomu deti menej trpia bolesťami bruška, zlepšuje im to obehové a funkčné parametre organizmu. Plávanie pomáha podporiť imunitný systém, otužilosť i pohybové schopnosti. Ovplyvňuje srdcovo-cievny systém. Zlepšuje kapacitu pľúc i črevnú perilstaltiku. Pomáha zlepšiť spánok dieťaťa a pomáha zmenšiť chronické problémy dýchacích ciest. V neposlednom rade utužuje citové väzby medzi rodičmi a dieťaťom.

Plavecké jasličky Húsatká

Čaká na vás skvelé prostredie, vyškolení inštruktori, plavecké pomôcky, priateľská pohoda a vypracovaná metodika. Nemusíte mať obavy. Deti do asi štyroch rokov inštruktori nezaťažujú prehnanými nácvikmi plaveckých spôsobov. Prehlbujú ale ich plavecké zručnosti ako je potápanie, výdych do vody, orientáciu pod vodou, splývavé polohy na bruchu a na chrbte, pády a skoky do vody s potopením a vyplávaním na hladinu, znakové a kraulové nohy. Všetko ale hravým spôsobom. Najlepšími kamarátmi inštruktorov pri výučbe sú hry, básničky, riekanky, pesničky. Mamičkám i oteckom ukážu ako dieťatko správne nosiť, bezpečne s nám manipulovať. Inštruktori vždy rešpektujú psychomotorický vývoj dieťaťa a všetky pohybové aktivity vo vode aj na suchu z neho vychádzajú.