Otváracie hodiny Cenník Animácie Bazény

Cvičenie vo vode

Holidaypark Kováčová ponúka skvelú kombináciu služieb pre aktívny oddych. Okrem relaxu v termálnej liečivej vode môžete svojmu telu a mysli dopriať aj aktívny oddych či už cvičením vo vode, alebo v letných mesiacoch cvičením vo Fit Parku alebo na trampolínach. Po aktívnom oddychu určite oceníte oveľa viac pobyt v našich bazénoch. Pravidelný zdravý pohyb v liečivej vode aj mimo nej ponúkame až 7 krát do týždňa.

Aký bude program cez prázdniny?

aquaGymHP_800

Aqua Gym

utorky o 18:00 hod.

Aqua gym je aeróbne cvičenie vo vode pri hudbe so zameraním na zvýšenie fyzickej kondície, redukciu hmotnosti a lepšie vytvarovanie postavy. Intenzitu cvičenia zvyšuje kladený odpor vody. Vďaka termálnej vode v našich bazénoch sú účinky tohto cvičenia pre pohybovú sústavu, kĺby a kardiovaskulárny systém ešte priaznivejšie. Aqua gym je vhodný pre ľudí s nadváhou, ľudí trpiacich bolesťami kĺbov, tehotné ženy, ale aj ako prevencia a určitá forma rehabilitácie. Podmienkou nie je ani to, či človek vie plávať, keďže hĺbka vody v bazéne (vonkajšom a vnútornom), v ktorom cvičenie prebieha, má hĺbku 1,2 m.

aquatabata_800x600

Aqua Tabata

štvrtky o 18:00 hod.

Populárne tabata cvičenie môžete cvičiť aj vo vode. Tabata cvičenie je intenzívny intervalový tréning, ktorý má vplyv na posilňovanie ale aj na chudnutie. Výhoda tabata tréningu je, že dosahujete maximálnu efektivitu pri relatívne krátkom čase. Názov cvičenie vychádza z mena pána, ktorý toto cvičenie svetu priniesol – Dr. Izumi Tabata, japonský lekár a vedec. Cvičenie je založené na striedaní 20 sekúnd intenzívnej námahy a 10 sekúnd oddychu. Počas aqua tabaty sa používajú penové činky do vody, ktoré pri cvičení zvyšujú odpor vody, čím sa stáva cvičenie ešte intenzívnejšie. Celé cvičenie s rozcvičkou aj záverečným relaxačným ponaťahovaním sa trvá 30 minút. Zvyšok času môžete relaxovať v našej termálnej liečivej vode.

cvicInstruktor_800

Cvičenie s fyzioterapeutom

pondelky, stredy od 15:30 hod.
okrem letných prázdnin – júl, august

Ide o cvičenie vo vode, ktoré je inštruované odborným fyzioterapeutom. Výhoda cvičenia vo vode je, že sa nadmerne nezaťažujú kĺby a kosti, ako je tomu pri cvičení na suchu. Cvičenie vo vode je vhodné pre tých, ktorí majú problémy s kĺbmi, chrbticou alebo nadváhou. Voda nadľahčuje končatiny, takže dochádza k menšej záťaži, ale zároveň vhodné pohyby dokážu posilňovať svalstvo, čím sa prispieva k formovaniu tela, k redukcii telesnej váhy a k celkovej aktívnej relaxácii.

aquaDanceNovinka_800

Aquadance

piatky o 18:00 hod.

Novinkou v jesennej sezóne je cvičenie vo vode s prvkami tanca – Aquadance. Príďte si s nami zatancovať do liečivej termálnej vody. Aquadance je skupinová aktivita a či sa už chystáte v piatok stráviť večer v nočnom bare alebo doma pod dekou, práve aquadance Vám zaručene zvýši hladinu endorfínov. Aquadance je vhodný pre všetky vekové kategórie, je ideálny pre ľudí s vysokým krvným tlakom i nadváhou, pretože voda zabezpečuje odpor, ktorý má veľmi dobrý vplyv na pohybový systém. Príďte sa k nám dobre naladiť a príjemne sa uvoľniť – “tancujeme” každý piatok o 18:00.

TO TOP