Otváracie hodiny Cenník Animácie Bazény

aktívny oddych

Holidaypark Kováčová ponúka skvelú kombináciu služieb pre aktívny oddych. Okrem relaxu v termálnej liečivej vode môžete svojmu telu a mysli dopriať aj aktívny oddych či už cvičením vo vode, alebo cvičením vo Fit Parku alebo na trampolínach. Po aktívnom oddychu určite oceníte oveľa viac pobyt v našich bazénoch. Pravidelný zdravý pohyb v liečivej vode aj mimo nej ponúkame až 7 krát do týždňa.

aquaGymHP_800

Aqua Gym

utorky, štvrtky o 18:00 hod. (okrem júla a augusta)
soboty, nedele o 11:30, 13:30 a 16:30 hod.

Aqua gym je aeróbne cvičenie vo vode pri hudbe so zameraním na zvýšenie fyzickej kondície, redukciu hmotnosti a lepšie vytvarovanie postavy. Intenzitu cvičenia zvyšuje kladený odpor vody. Vďaka termálnej vode v našich bazénoch sú účinky tohto cvičenia pre pohybovú sústavu, kĺby a kardiovaskulárny systém ešte priaznivejšie. Aqua gym je vhodný pre ľudí s nadváhou, ľudí trpiacich bolesťami kĺbov, tehotné ženy, ale aj ako prevencia a určitá forma rehabilitácie. Podmienkou nie je ani to, či človek vie plávať, keďže hĺbka vody v bazéne (vonkajšom a vnútornom), v ktorom cvičenie prebieha, má hĺbku 1,2 m.

cvicInstruktor_800

Aqua cvičenie s odborným fyzioterapeutom

pondelky, stredy od 15:30 hod.
okrem letných prázdnin – júl, august

Ide o cvičenie vo vode, ktoré je inštruované odborným fyzioterapeutom. Výhoda cvičenia vo vode je, že sa nadmerne nezaťažujú kĺby a kosti, ako je tomu pri cvičení na suchu. Cvičenie vo vode je vhodné pre tých, ktorí majú problémy s kĺbmi, chrbticou alebo nadváhou. Voda nadľahčuje končatiny, takže dochádza k menšej záťaži, ale zároveň vhodné pohyby dokážu posilňovať svalstvo, čím sa prispieva k formovaniu tela, k redukcii telesnej váhy a k celkovej aktívnej relaxácii.

aquatabata_800x600

Aqua Tabata

piatky o 18:00 hod.

Populárne tabata cvičenie môžete cvičiť aj vo vode. Tabata cvičenie je intenzívny intervalový tréning, ktorý má vplyv na posilňovanie ale aj na chudnutie. Výhoda tabata tréningu je, že dosahujete maximálnu efektivitu pri relatívne krátkom čase. Názov cvičenie vychádza z mena pána, ktorý toto cvičenie svetu priniesol – Dr. Izumi Tabata, japonský lekár a vedec. Cvičenie je založené na striedaní 20 sekúnd intenzívnej námahy a 10 sekúnd oddychu. Počas aqua tabaty sa používajú penové činky do vody, ktoré pri cvičení zvyšujú odpor vody, čím sa stáva cvičenie ešte intenzívnejšie. Celé cvičenie s rozcvičkou aj záverečným relaxačným ponaťahovaním sa trvá 30 minút. Zvyšok času môžete relaxovať v našej termálnej liečivej vode.

fitPark_800

Fit Park v lesoparku

počas letných prázdnin – júl, august
pondelok a štvrtok o 16:00 hod. fitness tréning

Outdoorový Fit Park v lesoparku bol vybudovaný na jar 2015. Pozostáva z 10 posilňovacích strojov a jedného masážneho stroja. Cvičebné stroje sa nachádzajú v príjemnom tieni borovicového lesoparku. Cvičiť môžete podľa jednoduchých inštrukcií, ktoré sú znázornené na každom stroji. Ak by ste mali záujem o inštruovaný tréning s certifikovaným fitness trénerom, môžete prísť do Holidayparku počas letných prázdnin (júl, august) vždy v pondelok a štvrtok o 16.00 hod., bude sa vám venovať profesionálny tréner. A po tréningu nezabudnite zrelaxovať v našej termálnej liečivej vode.

Jumping_800

Jumping

počas letných prázdnin – júl, august
utorok a piatok od 17:00 hod.

Už tretiu sezónu sa môžete každú stredu pridať k našej profesionálnej lektorke Janke Zauškovej a zacvičiť si s ňou jumping na trampolínkach priamo na centrálnom nádvorí Holidayparku Kováčová. Jumping sa cvičí vždy v utorok a piatok o 17.00 hod. Pred cvičením sledujte aktuálne informácie na našom webe (najmä v prípade nepriaznivého počasia).

cvicInstruktor_800

Aqua Zumba

počas letných prázdnin – júl, august
stredy od 11:00 hod.

Počas letných prázdnin nemôže chýbať ani pravidelná Aqua Zumba s certifikovanou Zumba lektorkou Zuzkou Niščákovou. Aqua Zumba sa cvičí každý stredu 11.00 hod. V závislosti od počasia sa cvičí buď vo vonkajšom plaveckom bazéne alebo vo vnútornom relaxačnom bazéne.

HP_joga_600x450

Joga

počas letných prázdnin – júl, august
utorky od 10:30 hod.

Každý, kto cvičí jógu, vie, že ranné cvičenie jógy má blahodarné účinky na organizmus. A ten, kto to nevie, nech sa páči, môžete prísť vyskúšať k nám. Ráno si ponaťahujete telo s našou skúsenou inštruktorkou jógy a potom si môžete zaplávať v osviežujúcej vode v našich bazénoch.

FloatFit_600x450

AquaFloat

počas letných prázdnin – júl, august
pondelky od 18:00 hod.

Pravidelné cvičenie z nášho letného Aqua Fit programu. Cvičí sa v pondelky o 18:00 hod. v hornom rekreačnom bazéne. Cvičenie trvá 30 minút. O 18:30 sa prestriedate a cvičíme ešte jednu tridsaťminútovku. Aqua Float je zaujímavé cvičenie na doskách plávajúcich po hladine bazéna. Opakujete cviky po inštruktorke, ktorá je na brehu. Cviky samé o sebe sú posiľňovacie, ale efekt je zvýšený aj tým, že celé telo máte celých 30 minút napäté, pretože sa snažíte udržať rovnováhu na pohybujúcej sa doske.

volejbal_800

Plážový volejbal

štvrtky a soboty od 17:30 hod.

Plážový volejbal je atraktívny loptový šport, ktorý výborne formuje postavu. V areáli sa nachádzajú dve ihriská pre plážový volejbal, zapožičať loptu je možné priamo v areáli.

TO TOP